Seyahat Sağlık Sigortası

Avrupa Konseyinin vermiş olduğu karara istinaden; vize müracaatında bulunan her bir kişi 01 haziran 2004 den itibaren, müracaat esnasında Ferdi seyahat sağlık sigortası poliçesi ibraz etmek zorundadır.

Ferdi seyahat sağlık sigortası bütün Schengen ülkelerini kapsamakla birlikte, yurtdışında kalınacak sürenin ‘tamamını’ da kapsamalıdır. Asgari limit tutarı 30.000 olmalıdır (Acil tıbbi müdahale ve hastanede acil yatılı tedavi masraflarını içermeli, ölüm durumunda, cenazenin kendi ülkesine nakil masraflarını karşılamalıdır.

Sigorta, vize müracaatında bulunan şahısın ikamet ettiği ülkede yapılmış olmalıdır. Sigorta, yurtdışından davet eden tarafından yapılacak ise, davet eden şahsın ikamet ettiği şehir de yapılabilmektedir.

Tüm AB ve Schengen ülkeleri başta olmak üzere birçok ülke vize alımı sırasında ve kendi ülkelerine girişte seyahat sağlık sigortasını zorunlu hale getirmişlerdir.
Seyahat sağlık sigortası; seyahatlerinizde size, kaza ve ani hastalık durumunda güvence sağlarken sağlık danışmanlığı ve asistans hizmetleri de sunar.
Bununla birlikte yaptırmış olduğunuz Seyahat sağlık sigortası ile vize alabilme koşullarından bir tanesini yerine getirmekle kalmaz seyahatiniz sırasında karşılaşabileceğiniz her türlü kaza ve hastalık riskine karşıda önlem almış olursunuz.
AB/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar.Yaptıracağınız Seyahat sağlık sigortasının Schengen müktesebatını eksiksiz olarak uygulayan tüm AB ülkelerinde geçerli olması kuralının yanı sıra minimum olarak aşağıdaki teminatları da içermesi gerekmektedir.

Tavsiye ettiğimiz bir çok sigorta markası ile (130’dan fazla ülkedeki 92.000’e yakın çalışanı vs); vize EKSPRES iş birliği sağlamakta ve vize müracaatı yapacak yolcularımıza yardımcı olabilmektedir.

  • Tüm AB ve Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır.
  • Teminat limiti 30.000€ (Otuz bin EURO) yada 50.000$ (Elli bin USD) olmalıdır.
  • Ani hastalık ve Acil durumlarda ayakta tedavi masraflarını
  • Hastanede Acil yatılı tedavi ve hastalık halinde ikamet edilen ülkeye geri gönderilme ile ilgili masrafları
  • Ölüm durumunda Naaş’ın yurda nakli yada sigortalının vefat ettiği yerde defin masraflarını kapsamalıdır!!!

**Sigortanın geçerlilik süresinin, en azından talep edilen vize ile yapılacak seyahatin tarihlerini içermesi gerektiğine; dikkatinizi çekeriz. Seyahatinizden bir gün önce poliçenizin başlıyor olması beklenmektedir.